Ankara TravestiAnkara Travestileri ile Bir Sabah | Ankara Travestileri, Ankara Travesti
Menu

Ankara Travestileri ile Bir Sabah

Sabah uyandığınız zaman kendinizi tamamen mutsuz hissettiğiniz oluyor mu? Uyanmak için sanki bir motivasyon bulamıyor gibisiniz. Birazdan tekrardan dışarıya çıkacaksınız. Meraklı ve sizden nefret eden gözler farklı giyim tarzı ve görünüşünüzden dolayı sizi kesmeye başlayacak. Bazı kötü insanlar laf atacak mesela. Ya da daha ileriye gidip dalga geçecek. Bu sadece sabah gördüklerim. Bir de Ankara Travestileri olarak gece yaşadıklarımız var ki çok daha üzülüyoruz. Biz dışarıda özgür yaşayan tutsaklarız aslında. Bu dünyada tutsak gibi hissediyorum. Mutlu olamıyorum. Bunu da çevremden ötürü yaşıyorum elbette. Trans kimliğim ile ilgili hiçbir sorunum yok. Fakat dışarısı benim için adeta bir cehennem. Bu okuduklarınızı sadece bir insanın penceresinden değerlendirmeyin lütfen. Sadece ben değil bunu Ankara Travestileri genel olarak yaşıyorlar.

Dışarıya Çıktığımız Zaman Meraklı Gözler Üzerimizden Eksik Olmuyor

Ankara Travestileri gece olduğu zaman daha can sıkıcı detaylar ile uğraşmak zorunda kalıyorlar. İpini koparan var. Sarhoşu var. Kadınlara yapmaya cesaret edemedikleri ne kadar kötülük varsa bizim üzerimizde yapıyorlar. İçlerinde biriktirmiş ve bastırmış oldukları ne varsa onlarla yüzleşmeye başlıyorsunuz. Her an daha çok sıkmaya başlıyor canınızı. Tacizler, küfürler, hakaretler. Fakat burada eleştirilmesi gereken çok şey var. Emniyet birimlerinden tutun da sosyal olarak oğullarını yetiştiremeyen bireylere kadar.

İstanbul LGBT bireyler için yaşanacak bir yer mi diye sorular geliyor ya. Hiç de yaşanacak bir yer değil. Hani kimi zaman İstanbul gece hayatı hareketlidir ve insanlar trans bireylere karşı anlayışlıdır diye düşünülür. Küçük Anadolu şehirlerinden daha güzel bir hayatımız var gibi diye düşünülür. Durumun öyle olmadığını söylemek istiyorum. Hatta gece hayatı olan şehirlerde yaşamak daha zor. Pek çoğumuz İstanbul travesti escort olduğumuz için bunun sıkıntılarını da çekiyoruz. Sürekli şikayet ediyorum gibi görülmek istemem. Fakat bu anlatmış olduğum sosyal sorunların ne kadar can sıkıcı olduğunu görmek için sanırım bizim penceremizden bakmanız gerekiyor olaylara. O zaman çok daha iyi anlarsınız. Ben Eda, trans birey olmaktan dolayı çok mutluyum. İçimden geleni yaptım. Şu an kimliğim ile barışığım. Fakat kimi zaman düşünüyorum da trans olmasaydım erkek kimliğim ile kalsaydım daha rahat ve özgür bir hayat mı yaşardım diye. Aslında düşünmemem gereken bir şey aklımın odalarına doluyor. Kendimi bu şekilde hayal kurmaktan alıkoyamıyorum. Bu yazıyı okuyanlar empati yeteneğini sorgulasınlar. Belki de bu şekilde hayat çok daha yaşanır olur. Hem sizin için hem biz Ankara Travestileri için.

Etiketler:

Bir cevap yazın