Ankara TravestiAnkara Travestileri – Cinsiyet Kimlik Ayırımı | Ankara Travestileri, Ankara Travesti
Menu

Ankara Travestileri – Cinsiyet Kimlik Ayırımı

Herkesin hayatında belli başlı kırılma noktaları olur ya. Ankara travestileri de cinsel kimlik değiştirmek için sanırım bu uygun anın gelmesini bekliyorlar. Erkek bedenlerinde artık hayal ettikleri rahatlığa kavuşamayan kişiler bir süre sonra kadın kimliğinde kendilerini çok daha mutlu hissettikleri gerekçesi ile ameliyatlı İstanbul travestileri kimliğine bürünüyorlar. Bu kararı almak gerçekten de zor. Doğduğun kimliği bir ömür boyu istemediğin şekilde üzerinde taşımak var. Bir de tüm sosyal çevrene rest çekecek şu ana kadar yaşadığın hayatı bir çırpıda sileceksin. İsminden tut da görüntüne ve en ince ayrıntılarına kadar başka bir kişi olacaksın. Bu şekilde değerlendirebilirsin bu durumu. Bugünkü yazımızda Ankara travestileri var. Ecem ismini kullanan ve geçen sene ameliyat olarak travesti kimliğine kavuşan arkadaşımız kimlik arayışlarını ve daha sonra da yaşadığı bu deneyimleri bizlerle paylaşacak. Sizlerin de travestileri anlamak üzerine bunu okuyabileceklerini düşünüyorum. Sözü Ecem’e bırakıyoruz.

Öncelikle erkek olarak doğdum. Fakat henüz çok ufak yaşlarda bile erkeklik, sertlik, testosteron hormonlarımı hissedemiyordum sanki. En yakın arkadaşlarım hep kızlar olurdu. Erkekleri maç kavga muhabbetleri hiç ilgimi çekmezdi. Ayrıca onları arkadaşlarım gibi değil de karşı cins gibi görürdüm. Beden eğitimi dersinde kıyafetlerimi erkeklerin önünde değiştirirken çekinirdim mesela. Sanki ben kızım da onlar erkek sadece gibi… Ben büyüdükçe feminen özelliklerim bedenimde daha çok ön plana çıkmaya başladı. Mesela sesimden bahsedebilirim. Herhangi bir erkeğin sesine benzemiyordu. Mesela lisede iken beni görmeden başka birini telefonla arasam hızlı bir şekilde bana hanımefendi buyurun diye sesleniyordu. İşte bir kadına bu kadar çok benziyordum.

Kendimi Erkek Bedene Hapsolmuş Bir Kadın Gibi Hissediyordum

Elbette zaman geçtikçe bunu kabullenmeye başladım. Feminen giysiler ve erkek arkadaş arayışları olarak niteleyebilirim bunları. Aşık olduğum erkekler oldu. Cinsel ilişkiye girdiğim erkekler oldu. Fakat o zaman Ankara travestileri arasında bulunmuyordum. Bana sadece beyaz tenli pasif gay diyebilirdiniz. Gerek giyimim, konuşmam davranışlarımla zaten herkes gay olduğumu biliyordu. Ailem bana hiç destek çıkmadı desem yalan olur. Fakat benden utanıyorlardı. Misafirliklere gidiyorlardı mesela… Fakat babam bu gelmesin diyordu. Ameliyatlı Ankara travestileri içerisine katılmam ise yirmili yaşlarda gerçekleşti. Zaten pasif gay halimle yeterli dikkati çekmiştim. Bundan sonra istediğim kimlikle yaşamam önünde herhangi bir engel yoktu. Fakat beni telaşlandıran en önemli şey toplumun tepkisi değildi. Bu zamana kadar yaşadığım hayattan çok farklı olacaktım artık. Buna hazır mıydım? Bunca zaman yaşadıklarım ve hayatım hiçbir şey ifade etmeyecekti. Eski arkadaşlarım, okul çevrem, öğretmenlerim hepsi bir kül olacaktı adeta anılarda. Ben ise 25 yaşında yeniden doğmuş yeni bir insan gibi olacaktım. Bunu kendiniz üzerinde hayal etsenize bir. Ameliyat sonrası başka birisi olarak uyanıyorsunuz hayata ve bu bile başlı başına gerginlik verici bir durum oluyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın